Xblog – Viss par seksu » Blog Archive » Venēriskās slimības

Venēriskās slimības

Dzīvē visādi gadās, un jāatceras, ka seksam ir arī citas puses, ne tikai patīkamās. Viena no tādām ir saslimšana ar venēriskām slimībām. Šajā materiālā sīkāk tiks izklāstīts, kā atpazīt venēriskās slimības, un laicīgi tās apārstēt. Atceraties, ka atklājot kādus no simptomiem, nevilkt garumā, bet doties pie ārsta, jo no tā var būt atkarīga Jūsu dzīve.Sifiliss.Uz 100,000 iedzīvotājiem, 265 gadījumi. Pēdējo gadu laikā saslimšanu līmenis ir 40 reizes lielāks.Simptomi:
Uz dzimumlocekļa, sēklinieku maisiņiem, uz sievietes ārējiem dzimumorgāniem, mutes gļotainā apvalka, utt. – parādās cieta (nesāpīga) čūla, aptuveni līdz 1,5 cm diametrā. Izvietoti limfmezglu tuvumā (piemērām, cirkšņos), grieķu riekstu lielumā.Sekas:
Sifilisa sākuma stadijas neārstēšana pāriet sekundārā stadijā, un pēc tam nākamajā stadijā, bojājot orgānu un organisma sistēmu.Īpatnības:
No infekcijas brīža, līdz čūlai paiet 4 – 5 nedēļas. Parasti netipiskas čūlas parādās iekaisumu vietās, uz un ap dzimumorgāniem.Gonoreja (jaunais nosaukums Triperim).Uz 100,000 iedzīvotājiem, vairāki simti, konkrētāku datu nav.Simptomi:
Dzelteni zaļi strutu izdalījumi no urīnizvadkanāliem, atstājot pēdas uz apakšveļas, sāpīga un dedzinoša urinēšana. Kaut gan, katram ceturtajam, ar gonoreju slimajam, šie simptomi ir minimāli.Sekas:
Ja laicīgi netiek uzsākta ārstēšana, sekas var būt – neauglība.Īpatnības:
Ar gonoreju var inficēties arī orālā un anālā seksa laikā. Gonoreja sastāv no trihomonādēm, mikoplazmām un citiem vīrusiem, kas apgrūtina ārstēšanu.Hlamidioze.Uz 100,000 iedzīvotājiem katru gadu saslimst aptuveni 90 cilvēku. Patiesībā tas ir daudz lielāks, bet bieži vien cilvēki tam nepievērš nekādu uzmanību.Simptomi:
Balti vai dzelteni izdalījumi no urīnizvadkanāla, sāpīga urinēšana, nieze ārējo urīnkanālu apgabalā, periodiskas sāpes starpenē un oliņās. 50% gadījumu, hlamidioze ir bez simptomiem, un pamanāma tikai no rītiem, kad no urīnizvadkanāliem izdalās duļķainas gļotas.Sekas:
Vīriešiem draud impotence, sievietēm – neauglība.Īpatnības:
Vīrieši ir apdraudēti, tikpat ļoti kā sievietes. Bieži vien hlamidiozi jauc ar gonoreju, un tas noved pie nepareizas ārstēšanas.Trihomonoze.Uz 100,000 iedzīvotāju, 343 gadījumu, un tiek uzskatīta par vienu no izplatītākajām venēriskajām slimībām visā pasaulē.Simptomi:
70% nav, vai ļoti minimāli pamanāmi. Tomēr, ir manāma sāpīga urinēšana, kairinājums locekļa galviņā, un minimāli izdalījumi no urīnizvadkanāla.Sekas:
Neārstēšana var veicināt prostatas, oliņu iekaisumu un neauglību.Īpatnības:
Vīrieši ar to slimo retāk, kā sievietes. Gadās arī tā: 5 – 10% trihomonoze pāriet pati no sevis. Paļauties uz to, neiesakām.Ģenitāliju herpes.90% pasaules iedzīvotāju ir inficējušies ar herpēm. Herpes rodas stresa, saaukstēšanās un organisma novājināšanās rezultātā.Simptomi:
Niezošie pūslīši uz dzimumlocekļa galviņas un apkārt tā apgabalam, pārvēršas nelielās čūlās. 70% gadījumu, cilvēkus inficē to partneri, pašiem nezinot par slimības esamību.Sekas:
Saslimšana ir recidīva (var atkārtoties). Ar herpēm slimam cilvēkam ir lielāka iespējamība dzimumakta laikā, inficēties ar AIDS.Īpatnības:
Herpes apskādētos dzimumorgānus nav iespējams pilnībā izārstēt, visi pieejamie medikamenti tikai pavājina slimības simptomus.Hepatīts B.Saslimšanas gadījumu ar hepatītu B, ar katru gadu pieaug.Simptomi:
Vājums, slikta dūša, muskuļu sāpes, drudzis, sāpes labajā paribē, tumšas krāsas urīns. Atsevišķos gadījumu – dzeltenā kaite, bet parasti simptomi nav pamanāmi.Sekas:
Necenšaties pats sevi ārstēt. Atceraties: 6% gadījumu hepatīts B var pāriet tā hroniskajā formā, un izraisīt aknu cirozi. Reti, bet ir redzēta arī hepatīta B zibenīga slimības forma, kas beidzas ar nāvi.Īpatnības:
Hepatīts B ir 100 reizes lipīgāks, kā AIDS. Zāles, kas varētu tikt galā ar hepatīta B izraisītājiem, vēl nepastāv. Pret hepatītu B var cīnīties tikai, veicot injekciju.
One Response to “Venēriskās slimības”

  1. EGO Says:

    Problēmu risinājums…


Atstājiet komentāru


(obligāts)

(Netiks publicēts), (obligāts)