Xblog – Viss par seksu » Seksuālie uzskati

Seksuālie uzskati

Tiek uzskatīts, ka homoseksuāļi nodarbojas ar seksu, bet heteroseksuāļi iemīlas. Tas ir pilnīgi nepareizi. Katrs grib, lai viņu mīl.
Bojs Džordžs [
Boy George]

Cilvēki ir seksuāli dzīvnieki

Lai arī cik rafinēti un attīstīti mēs esam kļuvuši, mūs joprojām necilvēcīgi ietekmē pirmatnējais mīlestības instinkts. Mēs saprotam, ka sekss ir nepieciešams ne vien dzimtas turpināšanai, – tas ir arī patīkami. Neskatoties uz to, vai tas ir labi vai slikti, sekss ir svarīga mūsu iedzimtības daļa.

Seksualitāte nozīmē stāvokli vai īpašību – būt seksuālam. Zināmā mērā mēs raksturojam sevi pēc seksuālās orientācijas. Jūs varat būt heteroseksuāls – jūs pievelk pretējais dzimums. Vai arī jūs varat būt homoseksuāls – jūs pievelk savs dzimums. Vai arī biseksuāls – jūs pievelk abi dzimumi.

Tas viss ir ļoti dabiski. Tāpat kā visās cilvēka darbības jomās, tā arī seksualitātei cilvēki grib radīt noteikumus.

Patiesība ir tā, ka šeit nav nekādu noteikumu.

Reizēm jūtos tā, it kā es būtu izvirtule, jo nepārtraukti nerunāju par seksu. Vienkārši man nav tik interesanti. Protams, man patiktu, ka man būtu puisis un man patiešām patiktu sekss. Tomēr tā nav vissvarīgākā lieta pasaulē!
22 g. v. meitene

Pusaudžu gadu problēmas

Mūsu seksualitāte sāk attīstīties ļoti agrīnā vecumā, tomēr tā kļūst acīmredzama tikai jaunībā, kad hormonālu pārmaiņu dēļ dzimumnobriešanas procesā rodas seksuāli impulsi un izjūtas.

Reizēm jūtas izraisa nemieru, ja tās netiek uztvertas kā “normālas”.

Justies vainīgam tāpēc, ka jūtu nav

Daži cilvēki jūt stipras heteroseksuālas vai homoseksuālas tieksmes jau agrīnā vecumā. Tomēr citi var neko nejust. Tā kā sekss ieņem tik svarīgu vietu mūsu sabiedrībā, daži cilvēki sāk justies vainīgi par to, ka viņu jūtas ir pārāk niecīgas.

Atturēšanās

Tikai tas, ka esam seksuālas būtnes, nenozīmē, ka mūsu pienākums ir padarīt seksu par māniju, kura atņem visu laiku. Daži cilvēki vienkārši dod priekšroku atturībai un dzīvo bez seksa. Viņi nolemj nepadarīt savu dzīvi sarežģītāku, ticot, ka ir labāki veidi, kā izlietot laiku un emocijas. Ir arī tādi cilvēki, kuri nesajūsminās par seksu vai nav noskaņoti to pārlieku izbaudīt, tāpēc jūtas lieliski, atļaujot tam ieņemt tikai pavisam niecīgu savas dzīves daļu.

Atturēšanās ir pasaulē vienīgais gara auglīguma avots.
Pāvests Jānis Pāvils II

Sekss – tas ir lieliski. Tomēr dažreiz man ir daudz patīkamāk izdzert tasi tējas un parunāties.
Bojs Džordžs [
Boy George]

Es nemīlos jau 14 metu. Es vairs negribētu, lai mans izļodzījies ķermenis nonāktu uz kāda cita ķermeņa.
Stīvens Frajs [
Stephen Fry]

 

Seksuālie uzskati

·     Homoseksuāļi

·     Biseksuāļi