Xblog – Viss par seksu » Sarunas par seksu

Sarunas par seksu

Ārprātīgi laba saruna ar vīrieti uzbudina ne mazāk par seksu.
Džodija Fostere [
JODIE FOSTER]

Ne ikviens piekritīs Džodijai Fosterei, ka sarunas var lieliski aizstāt seksu. Tomēr lielākā daļa cilvēku piekrīt tam, kad sarunas par seksu ir bezgala sarežģīta lieta.

Aiz skolas žoga

Vispirms ir tāds sarunu par seksu veids, kad jūs runājaties ar saviem draugiem pusaudžu vecumā. Visbiežāk pusaudži apmainās ar  kaut kur saklausītām neķītrībām, tomēr no informācijas viedokļa tās ir tikai juceklis, ko veido nepareizi saprastas lietas un visādas bezjēdzības.

Mēs runājām par seksu simtiem reižu, slepeni uzvelkot pa cigaretei aiz skolas žoga. Runājām un runājām, tomēr, Dievs to redzēja, nevienam no mums nebija ne vismazākās sajēgas, kā tas viss patiesībā izskatās.
26 g. v. vīrietis

Vecāku skaidrojumi

Bez tam ir tādas sarunas, kuru laikā jūsu vecāki varētu jums agrīnajos pusaudža gados izskaidrot par seksu, menstruācijām un to, no kurienes rodas bērni.

Neparasti daudz cilvēku atzīstas, ka viņu vecāki viņiem nekad neko nav stāstījuši ne par seksu, ne par to, kas varētu noderēt. Un pat daļa no tiem, kuriem bija nācies par to sarunāties, jutās briesmīgi samulsuši vai nepatīkami vīlušies.

Mamma pastāstīja visu, ko man vajadzēja zināt.
Mendija Smita [
Mandy Smith]

Mans tēvs reiz man pajautāja: “Vai tu zini visu par putniņiem un bitītēm?” Es atbildēju: “Jā”. Tad viņš pateica: “Labi”. Tā beidzās šis dialogs. Arī ar mammu neesmu par to runājis.
Toms Džonss [
Tom Jones]

Man bija divpadsmit gadu, kad tētis nolēma, ka mums vajag mazliet parunāties. Viņš sāka mani izjautāt, vai es zinu, kāda ir atšķirība starp mani un manu māsu. Es teicu: “Jā. Viņas vārds ir Laura, un viņa nevarētu spēlēt futbolu pat tad, ja no tā būtu atkarīga viņas dzīve”. Es vienkārši nespēju skatīties uz viņu, kad viņš runāja par seksu. Tāpēc es vienkārši dzinu jokus.
22 g. v. puisis

Sekss skolā

Nu un, protams, ir seksuālā audzināšana skolā. Pēc dažu cilvēku domām, oficiāla seksuālā audzināšana nav sevišķi nepieciešama.

Skumji, tomēr pat tagad, kad HIV un AIDS draudu dēļ seksuālā tumsonība kļūst par nāves draudiem, skolās joprojām ir lielas problēmas, kas saistītas ar sarunām par seksu.

Lietuvā skolēnu seksuālā audzināšana nav obligāta.

Pēdējā laikā HIV un AIDS pavisam negaidītā veidā parādīja, cik šaušalīgas ir nezināšanas sekas, tāpēc pretošanās atklātībai un izpratnei, runājot un rakstot par seksu, strauji izzūd.

Mana tante pastāstīja man par seksu un zēniem. Viņa teica, ka ir lietas, kuras man būtu jāzina. Tomēr tas, ko viņa man stāstīja, patiesību sakot, bija tik nožēlojami un bērnišķīgi, ka es gandrīz vai sāku viņai skaidrot to pašu. Bija acīmredzams, ka pat tad, kad man bija tikai divpadsmit gadu, es zināju daudz vairāk, nekā viņa.
20 g. v. meitene

Viss, ko mēs mācījāmies bioloģijas stundās, bija truši un vīrusi. Ne reizi netika runāts par cilvēkiem.
21 g. v. meitene

Kad sarunas ir tabu

Problēma ir tā, ka, ja jūs tikāt audzināts tādā garā, kurš māca, ka runāt par seksu nav glīti, tad ļoti ticams, ka jums nekad nebūs ērti runāt par to. Tomēr ir bezgala grūti uzzināt kaut ko prātīgu par seksu un seksualitāti, iemācīties brīvi paust savas seksuālās vajadzības un apmierināt tās, ja jūs nerunājat par seksu.

Mīļotie cilvēki un draugi

Vislabākais ir sarunāties par seksu ar saviem mīļotajiem; pastāstiet viņiem par savām vēlmēm, ilgām un sajūtām. Tā kā sekss, diemžēl, ir tabu, daudzi sāk domāt, ka ir dīvaini vai nenormāli, ja viņiem ir seksuālas problēmas. Tomēr, pārrunājot to ar saviem domubiedriem, bieži vien saprotam, ka katrs ir piedzīvojis līdzīgas lietas.

Visjaunākie pētījumi parādīja, ka 75 procenti cilvēku jūtas neērti, stāstīdami par savām visslepenākajām seksuālajām ilgām un fantāzijām savam partnerim. Tomēr patiesībā sarunas par seksu var ne tikai uzlabot jūsu attiecības, bet arī sniedz papildus iezīmes jūsu dzimumsakariem.

 

Sarunas par seksu

·     Kā runāt par seksu

·     Atšķirības starp vīriešu un sieviešu sarunām

·     Grūti runāt

·     Pirms seksa

·     Sarunas mīlēšanās laikā

·     Sarunas orgasma laikā

·     Sarunas pēc seksa

·     Sarunas seksa vietā