Xblog – Viss par seksu » Prezervatīvu pārbaudes un standarti

Prezervatīvu pārbaudes un standarti

Latekss ir neiedomājami elastīgs materiāls. Tā elastības spēks pārsniedz 30 MPa. Prezervatīvs var tikt izpūsts līdz 800% un tikai tad sprāgs.

Vēl 1990 ISO (Starptautiskā standartizācijas organizācija) izveidoja prezervatīvu ražošanas standartu (ISO 4074, Dabiskas lateksa gumijas prezervatīviem), Eiropas Savienība, sekojot šim piemēram, izveidoja savu iekšējo CEN standartu (Direktīva 93/42/EEK par medicīnas ierīcēm).

Uz katras prezervatīvu paciņas būtu jābūt uzrakstītam derīguma laikam. Prezervatīvi tiek izgatavoti no lateksa, kurš laika gaitā bojājas, tāpēc novecojuši tie vairs nav droši.

Katrs prezervatīvs pirms iesaiņošanas tiek pārbaudīts ar elektrisko strāvu. Tas nozīmē, ka katrs prezervatīvs tiek uzvilkts uz metāla dzimumlocekļa, kurā tiek laista elektriskā strāva. Gumijai ir jābūt labam izolatoram, tāpēc, ja kaut nedaudz elektrības noplūst, prezervatīvs tiek izbrāķēts.

Bez tam, ražotāji dažas, nejauši izvēlētas prezervatīvu partijas pārbauda ar gaisa testiem – vienkārši tam, lai būtu pilnīgi pārliecināti, ka izgatavojamie prezervatīvi patiešām ir droši. Labam prezervatīvam ir jāiztur 40 litri gaisa, bet to var pielīdzināt deviņiem galoniem jeb 40,9 litriem ūdens.

Pēc Durex kompānijas domām, 50% no visām britu sievietēm gribētu, lai vīrieši lietotu prezervatīvus; 94% no visiem cilvēkiem uzskata, ka lietot prezervatīvus ir droši, 75% jauniešu, kas jaunāki par 20 gadiem, tic, ka tā ir vislabākā alternatīva tabletēm.

Ar lubrikantu pārklātie prezervatīvi ir drošāki nekā nepārklātie – jo mazāka berze, jo mazāk ticams, ka tie saplīsīs.

Fakti.
Spermicīds Nonoxynol-9 ietilpst daudzu lubrikantu, ar kuriem tiek pārklāti prezervatīvi, sastāvā. Pēc pētījumu datiem, tam piemīt labas antivīrusa īpašības un tas spēj pat padarīt nekaitīgu HIV seksuālā kontakta laikā.

Prezervatīvi un to vēsture

·     Prezervatīvu pārbaudes un standarti

·     Kā uzvilkt prezervatīvu

·     Kā vīrieši atrunājas

·     Prezervatīvi un alkohols