Xblog – Viss par seksu » Kontraceptīvās spirāles

Kontraceptīvās spirāles

Tās ir dzemdes spirāles. Tās ir nelielas, aptuveni 4 cm garas, izgatavotas no elastīgas plastmasas, un tiek ieliktas dzemdē. Pie apakšējā gala ir diegs, kurš tiek izvadīts caur dzemdes kakliņu un karājas makstī. Atkarībā no tipa, spirāle var būt dzemdē no 5 līdz 10 gadiem vai tikmēr, kamēr sieviete gribēs, lai tā tiktu izņemta. Spirāles ieliek un izņem ārsti vai citi speciāli tam sagatavojušies veselības aizsardzības sektora darbinieki. Ielikšana aizņem tikai dažas minūtes. Arī izņemšana ir ātra un parasti neizraisa lielu diskomfortu. Spirāles nogalina vai imobilizē spermatozoīdus, tādā veidā aizsargājot olšūnas no apaugļošanas.

Ir divi galvenie spirāļu tipi: pirmais spirāļu tips izdala progestagēnu un ir efektīvs 5 gadus, otrais izdala varu un ir efektīvs vismaz desmit gadus.

Priekšrocības: Nav jāpārtrauc dzimumakts. Sāk iedarboties uzreiz pēc ielikšanas.

Neērtības: Vairāk piemērotas sievietēm, kurām ir pastāvīgs partneris. Dažām sievietēm rodas iegurņa infekcijas. Dažām sievietēm var izraisīt smagākas vai garākas menstruācijas vai spēcīgāku asiņošanu. Tāpēc tās nav ieteicamas sievietēm, kuru cikli jau tāpat ir smagi. Dažreiz spirāles izkrīt.

Drošība: Vairāk nekā 98%.

 

Kontracepcijas veidi

·     Prezervatīvi

·     Kontracepcijas implanti

·     Kontracepcijas injekcijas

·     Diafragmas un uzmavas

·     Kontraceptīvās spirāles

·     Dabiskās (bioloģiskās) kontracepcijas metodes

·     Dzimumakta pārtraukšana (coitus inerruptus)

·     Kombinētā orālā kontracepcija (tabletes)

·     Kontraceptīvie plāksteri

·     Progestagēna tabletes (mini-pill) 

·     Ķirurģiskā sterilizācija

·     Avārijas kontracepcija

·     Kā izvēlēties vispiemērotāko kontracepciju