Xblog – Viss par seksu » Kontracepcijas injekcijas

Kontracepcijas injekcijas

Tas ir ilglaicīgs kontracepcijas līdzeklis, tāpēc to visbiežāk izvēlas vecāka gadagājuma sievietes. Jaunām meitenēm tas nav ieteicams arī blaknes dēļ – stiprākas koncentrācijas preparāts reizēm izraisa osteoporozi. 

Injicējamo preparātu sastāvā ir tas pats hormons, kā progestagēna tabletēs. Preparāts tiek injicēts rokas vai dibena muskulī. Ir divu tipu injicējamās kontracepcijas preparāti, kuri atšķiras pēc savas koncentrācijas, tāpēc tiem ir dažāds injicēšana biežums. Mazākas koncentrācijas injekcijas ir efektīvas 4 nedēļas, stiprākas koncentrācijas – 12 nedēļas.

Priekšrocības: injekcijas ir nepieciešamas tikai vienu reizi mēnesī vai reizi trijos mēnešos, netraucē nodarboties ar seksu.

Neērtības: Ja izdarīsiet tikai vienu injekciju, tās iedarbība (arī blaknes) saglabāsies trīs mēnešus. Kad pārtrauksiet lietot šo preparātu, var būt nepieciešams vesels gads, lai pilnīgi normalizētos menstruāciju cikls un jūs no jauna varētu ieņemt bērnu. Var mainīties menstruāciju cikla ilgums. Pēc preparāta lietošanas izbeigšanas var būt nepieciešams vesels gads, lai atjaunotos normāls cikls un auglīgums. Lietojot lielākas koncentrācijas preparātu, var sākties osteoporoze.

Drošība: Ļoti efektīvas – vairāk nekā 99%.

 

Kontracepcijas veidi

·     Prezervatīvi

·     Kontracepcijas implanti

·     Kontracepcijas injekcijas

·     Diafragmas un uzmavas

·     Kontraceptīvās spirāles

·     Dabiskās (bioloģiskās) kontracepcijas metodes

·     Dzimumakta pārtraukšana (coitus inerruptus)

·     Kombinētā orālā kontracepcija (tabletes)

·     Kontraceptīvie plāksteri

·     Progestagēna tabletes (mini-pill) 

·     Ķirurģiskā sterilizācija

·     Avārijas kontracepcija

·     Kā izvēlēties vispiemērotāko kontracepciju