Xblog – Viss par seksu » Kontracepcijas implanti

Kontracepcijas implanti

Kontracepcijas implanti ir mazas, mīkstas kapsuliņas, kas iešūtas zem ādas (visbiežāk augšdelma iekšpusē). To izdara ar vietējo anestēziju un, nedaudz iegriežot, iešuj sešas sīkas kapsuliņas. Zem ādas tās vispār nevar redzēt, kaut gan var sataustīt. Aptuveni piecus gadus no šīm kapsuliņām asinīs uzsūcas progestagēns. Tā iedarbībā sabiezē dzemdes kakliņa gļotas, un spermatozoīdi vairs nevar iekļūt dzemdē. Izmainās arī dzemdes iekšpusē esošā olšūna. Dažos gadījumos vairs nenotiek ovulācija.

Priekšrocības: Ļoti efektīvi. Noder tiem cilvēkiem, kuri pastāvīgi aizmirst iedzert tabletes vai kuri nevar lietot citus kontracepcijas līdzekļus. Nerada neērtības seksa laikā. Var lietot, barojot bērnu ar krūti. Tūlīt pēc implanta izņemšanas jūs atkal kļūstat auglīga. Tos var izņemt jebkurā laikā, kad tikai nolemsiet, ka tas vairs nav vajadzīgs.

Blaknes: Pirmajā gadā var mainīties vai pilnībā izzust menstruāciju cikls, pēc šī perioda cikls parasti atkal kļūst regulārs. Reizēm novērotas galvassāpes, pieņemšanās svarā.

Neērtības: Dažu sieviešu organisms atgrūž implantus, tāpēc ārstam nākas tos izņemt. Izņemšana ir sarežģītāka, jo audi ap implantu kļūst biezāki. Pēc implanta izņemšanas var palikt neliela rēta. Pēc izņemšanas olnīcas uzreiz atgūst savu funkciju un  sieviete kļūst auglīga.

Drošība: Vienu gadu – aptuveni 99%. Visus piecus gadus – aptuveni 98%.

 

Kontracepcijas veidi

·     Prezervatīvi

·     Kontracepcijas implanti

·     Kontracepcijas injekcijas

·     Diafragmas un uzmavas

·     Kontraceptīvās spirāles

·     Dabiskās (bioloģiskās) kontracepcijas metodes

·     Dzimumakta pārtraukšana (coitus inerruptus)

·     Kombinētā orālā kontracepcija (tabletes)

·     Kontraceptīvie plāksteri

·     Progestagēna tabletes (mini-pill) 

·     Ķirurģiskā sterilizācija

·     Avārijas kontracepcija

·     Kā izvēlēties vispiemērotāko kontracepciju