Xblog – Viss par seksu » Homoseksuāļi

Homoseksuāļi

Saskaņā ar vārdnīcas definīciju, homoseksuālis ir “persona, kas izjūt seksuālu tieksmi pēc tā paša dzimuma cilvēkiem”. Gan vīrietis, gan sieviete var būt homoseksuāļi jeb geji, kaut arī daļa no gejēm (sievietēm) sevi sauc par lesbietēm.

Daži cilvēki jau ļoti agrīnā vecumā saprot, ka viņi ir homoseksuāli, un lieliski jūtas, to saprazdami. Citi tai pat laikā apspiež savas jūtas, reizēm uz visiem laikiem, jo viņiem ir bailes un kauns būt citādiem.

Ar dažādiem zinātniskiem pētījumiem tiek mēģināts noskaidrot, kas spiež cilvēkus būt homoseksuāļiem, bet nevis heteroseksuāļiem.

Skaidrs ir tikai tas, ka patiesībā neviens to nezina.

Nesen es iesaistījos gejiskās attiecībās ar puisi, kuru pazīstu jau simts gadus. Visu laiku mēs tikai skūpstījām un glāstījām viens otru. Es baidos, ka tagad mana meitene sapratīs, ka viņas labākie draugi ir iepinušies gejiskās padarīšanās. Es joprojām mīlu savu meiteni, bet vairs nespēju savaldīt savas jūtas pret draugu.
17 g. v. puisis

Seksa veidi

Daži homoseksuāli vīrieši praktizē anālo seksu, tomēr nekādā gadījumā ne visi (dažiem heteroseksuāliem vīriešiem un sievietēm tāpat patīk anālais sekss). Dažiem homoseksuāļiem patīk abpusēja masturbācija, orālais sekss vai anilings (laizīšana ap anālo atveri). Lesbietēm tāpat var patikt orālais sekss, stimulācija ar pirkstiem vai ar vibratoriem – tāpat kā dažiem heteroseksuāļiem.

Precīzi formulēt seksualitāti tikai pēc seksa veidiem būtu ļoti īsredzīgi. Seksualitātei emocijas ir ne mazāk svarīgas par pašu seksu.

Lielākā daļa seksa veidu ir gandrīz vienādi. Parasti tie ir saistīti ar uzbudinājumu un mīlestību, neatkarīgi no tā, kādi ir jūsu seksuālie uzskati.

Kad man bija 10 gadi, es sapratu, ka esmu gejs. Tikai mana mamma zina, ka esmu gejs. Mēs par to vispār nerunājam. Es zinu, ka viņa tāpēc skumst, tomēr esmu laimīgs, būdams gejs. Es esmu pilnīgi normāls puisis, kurš dara visu to pašu, ko citi vienaudži, tikai es pilnīgi nemaz neinteresējos par meitenēm.
19 g. v. puisis

1961. gadā Lietuvas PSR Kriminālkodeksā bija paredzēts, ka vīrieša dzimumsakari ar vīrieti tiek sodīti ar brīvības atņemšanu līdz 3 gadiem.

Homoseksualitāte un vēsture

Homoseksuālitāte mūsu sabiedrībā tiek arvien vairāk atzīta un labāk saprotama, tomēr tā nav bijis vienmēr. Likumi pret “sodomiju”, kas ir cits anālā seksa nosaukums, sasniedz imperatora Justiniāna laikus (562.-483. g. pirms Kristus). Viņš uzskatīja, ka šis īpašais dzimumakts ir galvenais zemestrīču iemesls.

Karalis Henriks VIII bija stingrs “pederastijas” pretinieks un 1533. gadā izdeva likumu, kas aizliedz šādu dzimumaktu.

1956. gadā situācija tikpat kā nebija uzlabojusies, un Seksuālo noziegumu likuma 12. pantā tika pasludināts, ka “stāties pederastiskās attiecībās ar citu personu vai dzīvnieku ir krimināls noziegums”.

Mana laulība ilga 21 gadu. Tā bija patiešām laimīga laulība. Un tad es satiku savu mīļoto sievieti. Pēc pusgada es atstāju savu vīru, lai būtu kopā ar šo sievieti. Es nezinu, vai es biju geje visus šos gadus. Bet es zinu, ka esmu tāda tagad.
44 g. v. sieviete

Lesbisms

Lesbisma vēsture bijusi daudz mierīgāka. Stāsta, ka deviņpadsmitajā gadsimtā parlaments bija noskaņots pieņemt likumu, kas aizliedz lesbiešu aktu, tomēr tas neizdevās, jo karaliene Viktorija atteicās noticēt, ka tādas lietas vispār ir iespējamas.

Tātad tajā pat laikā, kad vīrieši par homoseksuāliem aktiem tika sodīti un viņiem tika piemēroti dažādi nopeļoši likumi, lesbietes tika liktas mierā. Viņas dzīvoja ne tik daudz ārpus likuma robežām, cik vienkārši likuma neievērotas.

Viena teorija apgalvo, ka lesbiešu sekss nav “īsts”, jo netiek izmantots dzimumloceklis. Tāpēc to vispār nav vērts ņemt galvā. Nav jāskaidro, ka šādas teorijas spēj izdomāt tikai vīrieši!

Atceros, reiz es nakts vidū pakasīju tai meitenei muguru, zināt, man bija deviņi gadi, bet viņai divpadsmit. Viņa palūdza mani pakasīt viņai muguru. Pēkšņi starpā metās mūķene, atrāva mani no viņas, nogrūda mani uz skapīša, iekaustīja un nosauca par lesbieti. Es nezināju, kas tas ir – lesbiete.
Sindija Laupere [
Cyndi Lauper] par skolas laikiem

Homofobija

Homofobija ir termins, kas raksturo dažu sabiedrības grupu naidīgu nostāju attiecībā uz homoseksuāļiem.

Homofobija jeb bailes no homoseksualitātes ir daudzu šausmīgu noziegumu iemesls, piemēram, “pediņu sišanas”, kad vīrieši uzbrūk homoseksuāļiem tikai tāpēc, ka viņi ir tādi.

Daudzi homoseksuāļus raksturojoši žargona  izteicieni ir aizvainojoši un pazemojoši (pediņš, pederasts, zilais utt.). Tomēr patiesībā heteroseksuāli vīrieši tos lieto arī tam, lai aizvainotu viens otru. Varētu likties, ka īpašs apvainojums, kuru “normāls” vīrietis var izmantot, lai aizvainotu otru, – ir nosaukt viņu par homoseksuālu.

Parasti tiek uzskatīts, ka vīrieši ir vairāk homofobiski nekā sievietes. Kaut arī tiek atzīts, ka vīriešu institūcijas ir labvēlīga augsne homofobijas attīstībai, tomēr dažas meitenes to tāpat ir piedzīvojušas internātskolās.

 

Seksuālie uzskati

·     Homoseksuāļi

·     Biseksuāļi