Xblog – Viss par seksu » Diafragmas un uzmavas

Diafragmas un uzmavas

Diafragmas un uzmavas nosedz dzemdes kakliņu un neļauj spermatozoīdiem iekļūt dzemdē. Tās ir barjerkontracepcijas formas. Tiek izgatavotas no gumijas un izmantotas kopā ar spermicīdu. Ārsts vai medicīnas māsa iemācīs, kā tās lietot. Tai ir jāpaliek iekšā vismaz sešas stundas (ne vairāk kā 24 stundas) pēc dzimumakta. Pēc lietošanas nomazgājiet un uzglabājiet tajā pašā kārbiņā vēsā sausā vietā.

Priekšrocības: Lielākajai daļai sieviešu nav nekādu blakņu. Var pasargāt no dzemdes kakliņa vēža un no dažām seksuāli transmisīvajām slimībām.

Neērtības: Jau iepriekš jāplāno, kad tās būs nepieciešami. Obligāti jālieto kopā ar spermicīdu. Zināms laiks var paiet, kamēr iemācīsieties tās lietot. Daži cilvēki ir alerģiski pret gumiju vai spermicīdiem, atsevišķām sievietēm var izraisīt cistītu. Regulāri jāpārbauda, vai tās nav bojāti, un jāmaina, ja pieņēmāties svarā vai novājējāt (3 kg), pēc dzemdībām un pēc priekšlaicīgām dzemdībām vai aborta. Ik pa divpadsmit mēnešiem ir jāpārbauda, vai to lielums joprojām ir piemērots.

Drošība: Ļoti efektīvi: 98%.

 

Kontracepcijas veidi

·     Prezervatīvi

·     Kontracepcijas implanti

·     Kontracepcijas injekcijas

·     Diafragmas un uzmavas

·     Kontraceptīvās spirāles

·     Dabiskās (bioloģiskās) kontracepcijas metodes

·     Dzimumakta pārtraukšana (coitus inerruptus)

·     Kombinētā orālā kontracepcija (tabletes)

·     Kontraceptīvie plāksteri

·     Progestagēna tabletes (mini-pill) 

·     Ķirurģiskā sterilizācija

·     Avārijas kontracepcija

·     Kā izvēlēties vispiemērotāko kontracepciju