Xblog – Viss par seksu » Aborts

Aborts

Ne vienmēr ziņa par grūtniecību ir labā ziņa. Ja jūs negrasījāties ieņemt bērnu, tomēr tā ir noticis, var gadīties tā, ka jums vairs negribas dzīvot. Sevis pašas labā ir pēc iespējas ātrāk jāizlemj, vai jūs patiešām gribat izbeigt grūtniecību. Vienmēr ir vieglāk, ja apspriežamies ar tuviniekiem.

Pats aborts – legāla, droša un ātri izdarāma procedūra. Tomēr, lai tam sagatavotos, ir nepieciešams laiks, tāpēc vajag rīkoties pēc iespējas ātrāk, līdzko pārliecinājāties, ka esat stāvoklī, un stingri nolēmāt grūtniecību izbeigt.

Jo ātrāk izdarīsiet abortu, jo labāk. Taisnību sakot, ir legāli izbeigt grūtniecību, kura nav ilgāka nekā 12 nedēļas, tomēr ārsti nav noskaņoti izdarīt abortu vēlu, bez tam, vēlīns aborts var jūs ļoti stipri traumēt. Aborti tiek darīti līdz divpadsmitajai grūtniecības nedēļai, tai ir, līdz divpadsmitajai nedēļai no jūsu pēdējām mēnešreizēm, tādi aborti ir drošāki un vieglāk izdarāmi.

Neriskējiet, gaidot otro mēnesi bez mēnešreizēm.

Aborta procedūra

Legāls aborts slimnīcā jums izmaksās 60-100 litus. Ja vēlaties izdarīt abortu, vislabāk ir vērsties pie ginekologa, viņam būs jānosūta  jūs uz slimnīcu. Dot jums piemērotu padomu un nepieciešamo norīkojumu ir legāls viņa pienākums. Tomēr daži ārsti neatbalsta abortus, tāpēc uzskati un darbības var būt atšķirīgi. Jūsu ginekologs var jums piekrist vai arī pateikt, ka, izdarot abortu, var rasties grūtības, īpaši, ja tā ir pirmā grūtniecība.

Bezmaksas abortu jums izdarīs tikai tādā gadījumā, ja grūtniecība apdraud jūsu veselību.

Lietuvā jau rodas privāti ginekologa kabineti, kuri var piedāvāt savus pakalpojumus attiecībā uz grūtniecības izbeigšanu, tomēr ir jābūt piesardzīgām un jāskatās, lai šāda ginekologa pakalpojumi būtu legāli.

Kas notiek pēc tam

Nav svarīgi, kādu organizāciju izvēlēsieties – procedūra būs pilnīgi tāda pati. Jūsu grūtniecība tiks apstiprināta, kad apmeklēsiet ārstu, kurš izmeklēs jūs, pirms sākt iedziļināties jūsu stāvoklī un slimības vēsturē. Jums pajautās, kāpēc gribat izdarīt abortu un vai esat apdomājusi visas iespējas. Pēc tam viņš parakstīs norīkojumu uz abortu.

 

Grūtniecība un grūtniecības pazīmes

·     Grūtniecības testi

·     Aborts